Świetny obszar na przechadzkę z psem Pudel w Wyszkowie

Masz w planach socjalizować szczeniaka psa Pudel w Wyszkowie, weź pod uwagę na pewno Park Karola Ferdynanda Wazy. To miejsce, w którym można choć na chwilę usiąść na ławce i odpocząć pod drzewami w celu ochłody w ciągu gorących, letnich dni. Człowiek jak i pies do życia nie może się obejść bez świeżego powietrza, z tego powodu należałoby zaczerpnąć z zielonej przestrzeni, którą oferuje to miejsce. Wyborną porą roku, w trakcie której trzeba pozwiedzać park jest jesień, to wtedy jego roślinność jest żywym pokazem złotych, czerwonych i pomarańczowych liści. Każdemu psu ten zakątek na pewno przypadnie do gustu mając na uwadze to, że łatwo tu spotkać wiernych czworonogich kamratów i pomachać do nich ogonem.

Pamiętajmy o kilku zasadach przebywając w parku z psem:

  1. Za każdym razem sprzątaj po piesku.
  2. Nie przyzwalaj swojemu psu biegać i skakać po innych psach i ludziach bez pozwolenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, słupy oświetleniowe czy płoty.
  4. Sprawdź czy wymagane szczepienia Twojego pieska aktualny termin ważności.
  5. Nie przyprowadzaj szczeniaka do parku jeśli nie ma wszystkich wymaganych szczepień.
  6. Kiedy nie ma dedykowanej powierzchni dla psów, pamiętaj, że czworonogi przyjaciel powinien być na smyczy.
  7. Psa nie wolno pozostawiać bez opieki.
  8. Aspołeczne lub agresywne psy dystansuj od innych psów i trzymaj zawsze na smyczy.
  9. Uchroń się przed kradzieżą Twojego pieska, użyj obrożę z mikroczipem dla psa.
  10. Nie spuszczaj wzroku ze swojego psa, tylko ty odpowiadasz za czyny Twojego czworonożnego przyjaciela.

Park miejski w Wyszkowie

Park miejski z definicji to zorganizowany publicznie dostępny, miejski obszar zieleni pełniący funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a nierzadko także sportowe i inne. Również przez to, że parki przyciągają mieszkańców stwarzają możliwości zatrudnienia i umacniają miejscową gospodarkę. W kierunku miejskich parków każdego roku dociera pokaźna grupa mieszkańców, którzy chcą skorzystać z zielonej strefy przeznaczonej do odpoczynku. Obmyślając weekendowy wypad na wycieczkę wraz z przyjaciółmi, koniecznie odwiedź ten park, idealnie nadający się do takiej rekreacji. Z pewnością psu Pudel w województwie Mazowieckim również i to miejsce wpadnie w gusta.

Adres parku: Bulwar Deptuły Kazimierza, ppor. mar.,, Latoszek, Wyszków, gmina Wyszków, powiat wyszkowski, województwo mazowieckie, 02-700, Polska

Dodaj komentarz