Atrakcyjne miejsce do ćwiczeń Pudla w Wieluniu

Masz w planach poćwiczyć psa Pudel w Wieluniu, na pewno odwiedź Park Miejski im. Żwirki i Wigury. To miejsce, które dosłownie daje powiew rześkiego powietrza od zgiełku ulicy, w którym możemy odetchnąć. Dobrym planem jest zabrać psa w to miejsce chcąc spotkać kolejnych miłośników psów, z którymi będzie możliwość wymienić doświadczenia o czworonogich pupilach. Definitywnie nie można ustalić pory roku, w trakcie której to miejsce jest najładniejsze, a więc należy zweryfikować jego uroki zimą, jesienią, latem i wiosną. Pies z pewnością pokocha to miejsce, zazwyczaj można napotkać tu bratnią duszę do figli, lub odkrywać krzewy i drzewa o niespotykanych kształtach i zapachach.

Będąc w parku z psem pamiętaj o poniżej przedstawionych normach:

  1. Za każdym razem sprzątaj po swoim psie.
  2. Nie pozwól swojemu psu skakać i biegać po innych ludziach lub psach bez pozwolenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak płoty, ławki czy słupy oświetleniowe.
  4. Sprawdź czy potrzebne szczepienia Twojego pieska aktualny termin ważności.
  5. Nie zabieraj szczeniaka do parku przed zakończeniem wszystkich wymaganych szczepień.
  6. Jeśli nie ma odpowiedniej strefy dla psa czworonogi przyjaciel powinien być zapięty na smyczy.
  7. Psa nie należy zostawiać bez dozoru.
  8. Psy agresywne lub aspołeczne dystansuj od innych psów i trzymaj zawsze na smyczy.
  9. Zabezpiecz się przed kradzieżą Twojego psa, wykorzystaj identyfikator dla psa.
  10. Nie spuszczaj wzroku ze swojego psa, ponieważ ty odpowiadasz za działania Twojego pieska.

Park miejski w Wieluniu

Park miejski zapewnia dostęp do odpoczynku, pobudza lokalną gospodarkę, podnosi wartość nieruchomości oraz chroni przed nadmiernie szkodliwym wpływem miasta na środowisko. Oprócz tego podnosi również odporność miast, a na dodatek łagodzi skutki pewnych negatywnych żywiołów takich jak powódź czy susza. Dziś park odgrywa istotną rolę jako miejsce spotkań mieszkańców i gości, pragnących odetchnąć od zgiełku miasta. Jeżeli jesteś fanem biegania pośród natury, warto wziąć pod uwagę to miejsce wybierając swoją następną drogę do przebiegnięcia. Przebywając z psem Pudel w województwie Łódzkim nie zapomnij wziąć psich zabawek i pobawić się tam z nim.

Adres parku: Józefa Piłsudskiego, Śródmieście, Wieluń, gmina Wieluń, powiat wieluński, województwo łódzkie, 98-300, Polska

Dodaj komentarz